Board index
Acum este 16 Oct 2019, 09:33

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: payment pending
MesajScris: 20 Iun 2005, 12:57 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Am o nelamurire. Va rog sa ma ajutati daca puteti.

Saptamana trecuta am dat submitted EOI. Dar inainte de a face plata, s-a blocat, nici macar nu am apucat sa dau datele de pe card. Am inteles ca au avut ei o problema cu NZ Telecom lines. Mi-a aparut payment error, dar dupa doua zile s-a transformat in payment pending. Din nou am dat submitted si am reusit sa scriu datele de pe card, dupa care mi-a aparut "please wait". Am tot asteptat vreo doua ore, m-am plictisit si am iesit de pe net. Am verificat dupa un timp si iar eram cu payment error. Ei zic ca acest "payment error" se poate transforma dupa maxim 4 zile fie in payment pending, fie in payment received. Azi m-am trezit iar cu payment pending. Nu inteleg de ce nu s-a facut plata. Am card de credit, mastercard. Bani sunt mai mult decat suficienti. Oare trebuia sa mai astept atunci cand imi aparea "please wait"?

multumesc anticipat,
Larisa

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Iun 2005, 16:07 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Mersi, Bravo.
Am verificat la banca, contul e ok.
O fi o problema de-a lor(nz). Mai incerc inca o data sa platesc. Inca o chestie care m-a mirat: nu mi s-a cerut CVC number. Nu e obligatoriu?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Iun 2005, 08:54 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Am incercat din nou , dar nici de data asta, a 3-a oara, nu am reusit. :( :( :(
Nu mai stiu ce sa mai cred. Astept sa mi se transforme din payment error in payment pending. Again. Cica daca nici a 4-a oara nu se soldeaza cu un succes, trebuie sa le trimit prin fax datele de card si rezolva cei de la NZIS. Problema e ca am vrea sa prindem extragerea de joi (din cauza problemelor lor, s-a amanat de miercuri pe joi), dar ma tem ca nu vom reusi.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 22 Iun 2005, 07:44 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

:D :D :D
Am reusit, la a 4-a incercare, sa platim in mai putin de 1 minut. Suntem foaaaaarte bucurosi pentru ca asta inseamna ca , daca ramane punctajul tot 100, maine vom fi extrasi din pool.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2