Board index
Acum este 17 Iul 2018, 15:20

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5370 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 358  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 13 Ian 2007, 00:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Am primit de la Gabriel un site despre pasi de emigrare in Australia,de la decizie de la a emigra pina se ajunge aici...cred ca va fi foarte util pentru multa lume care incepe acest proces...sper ca va ajuta pe multi
http://yellabrickroad.com/firststeps.html

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Apr 2007, 09:18 
Neconectat

Buna dimineata! Ideea nu era sa propun un subiect cunoscut si arhidezbatut, ci sa cer ajutor pentru un caz concret, pentru ca eu nici acum nu m-am lamurit daca e mai bine sa pleci cu un job acolo, daca ar fi mai bine ca eu sa sustin testul IELTS in tara si nu sa fiu nevoita sa fac cursuri acolo, sa vad daca conteaza, ca eu nu am experienta in domeniul in care am terminat facultatea,etc. Dar o sa ma mai uit la voi pe site si voi incerca sa extrag informatii.Multumesc!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Apr 2007, 12:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Cora, sa emigrezi cu oferta de job in buzunar e situatia ideala...care se intimpla f rar. Testul IELTS este obligatoriu pt aplicantul principal, nu ai cum sa scapi de el. Daca nu ai experienta in domeniul in care ai facut facultatea, poate mai e cazul sa astepti pina indeplinesti conditiile, echivalarea profesionala este cea care iti da majoritatea punctajului, fara ea nu poti sa iti faci aplicatia. Citeste cu atentie booklet 6 care se poate descarca de pe www.immi.gov.au, ai acolo informatia de care ai nevoie, cum se face punctajul ce acte ai nevoie etc. Spor la citit.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: primul pas catre viza
MesajScris: 03 Oct 2007, 10:46 
Neconectat

Cine ma poate ajuta ca sa pot incepe primi pasi catre obtinerea vizei, cu sfaturi bineninteles.
Nu prea as vrea sa incep si sa iau nu stiu ce tzepe cu bani multi s.a.m.d.
Sincer m-am saturat de Romania si de toate "minunatiile si bucuriile "oferite de ea.
Eu sunt cetatean roman si bulgar. In Bulgaria este cam cum era in Ro inainte de revolutie.
"Super tare". Vreau sa evadez din cosmar si sa incep o noua viata.
Cine ma poate ajuta ii voi fi recunoscator tot restul vietii.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Oct 2007, 21:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

In ce sens strigi dupa ajutor, fii mai exact...si vedem ce se poate face !

Unde te-ai impotmolit??

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007, 11:52 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

cocoloco,te rog povesteste-ne cate ceva despre Bulgaria !!
Nu stiu de ce dar tara aia m-a fascinat intotdeauna.
Poate ca ptr.ca atunci cand eram noi mici se faceau excursii in Bulgaria si veneam de acolo cu bratzele incarcate cu alune,papuci si pantaloni de treining si d`astea.
Chiar este asemanatoare cu Romania de altadata ??

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Ian 2008, 09:31 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna,tuturor

Este primul meu post pe forum. Vreau sa incep procedurile pentru obtin erea vizei skill migrant. Trebuie sa apelez la un agent din cauza timpului. Rugamintea mea este daca poate cineva sa ma indrume spre un agent serios (in Bucuresti). Va multumesc mult.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Ian 2008, 09:51 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu exista agenti autorizati MARA in Romania (sau nu mai sunt eu la curent?). Daca vrei un agent autorizt, ia-ti unul din Australia. Cat despre cei din Bucuresti, nu cred ca putem sa dam nume pe forum, doar daca iti da cineva un mesaj privat. Despre "agentii" din Ro s-a mai vorbit pe forum, da o cautare si poti sa citesti. Bafta!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Ian 2008, 13:09 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Bug,iti multumesc pentru raspunsul rapid. Stiu ca nu exista agenti autorizati in Ro.Este vorba de acele firme sau persoane care intermediaza traseul documentelor si care te pot consilia pe traseu. Am citit pe forum despre acest subiect si din cauza asta sunt in cumpana. As apela la o persoana care face in mod cinstit treaba asta. A apelat cineva cu succes la asa o firma? Va rog sa-mi dati un pm daca se poate...o recomandare?

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Ian 2008, 14:59 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Costin, ti-am trimis un pm.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Ian 2008, 22:36 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Multumesc mult,Bug :D

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 17 Ian 2008, 13:10 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Acceptati un sfat de la un incepator ?
Decat sa apelati la serviciile unor agenti de emigrare si sa platiti comisioane de cateva mii de euro fara sa va garanteze obtinerea vizei mai bine cititi cu atentie Booklet 6 iar acolo unde nu intelegeti ceva apelati cu incredere la sfaturile celorlalti membri ai forumului. Vom incerca sa va ajutam cu cea mai mare placere.
In felul acesta puteti avea ocazia sa comunicati cu oameni amabili, de mare valoare care va ofera ajutor nesperat si nu cer nimic in schimb, e deajuns un simplu ''multumesc''.
Apropo fata de serviciile unor agenti, e greu de spus daca veti obtine visa intr-un timp mai scurt decat aplicand tu insuti. Timpii de procesare sunt aceeasi.
Pa , sa auzim de bine.
Keep in touch.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Ian 2008, 14:08 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Total de acord cu Emerson!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Ian 2008, 17:35 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Subscriu si eu in totalitate! Mai ales ca si noi la inceput am angajat un "agent" din Bucuresti care ne-a dezamagit total....atunci ne-am hotarat sa ne descurcam singuri si sa renuntam la serviciile agentului.....tot atunci am descoperit acest forum unde am gasit multe informatii utile.....Mare atentie daca apelezi la serviciile unui agent din Romania! Vezi ca sunt cativa forumisti care au plecat prin agenti de aici si au fost multumiti.....poate ei iti recomanda pe cineva.
Bafta maxima!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: incepem...
MesajScris: 30 Ian 2008, 17:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Buna tuturor!

Am inceput anul 2008 cu dorinta de a emigra in Australia. Suntem in faza in care ne documentam, am facut cardul embosat pentru plata taxelor, am verificat data de sustinere a IELTS, strangem bani, adunam actele pentru echivalare si incercam sa ne organizam cat mai bine evenimentele pentru a elimina timpii morti.
Estimam ca la sfarsitul lunii mai sa putem depune dosarul.

Am citit pe forum la sectiunea "am primit viza" si mi se face piele de gaina pe mine. Abia astept sa simtim si noi acele sentimente.

Mai aplica cineva pentru viza Skilled-Sponsored (subclass 176)?

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5370 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 358  Următorul

Ora este UTC + 2