Board index
Acum este 28 Mai 2018, 06:59

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Aug 2009, 09:21 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Salut,
poate ar fi bine sa existe asha ceva pe forum si cand cineva aude de joburi sa le posteze aici.

unul din clientii mei are nevoie de personal. este o firma de constructii si trebuie cineva cu caracter puternic si sa fie bun negociator.
obiectul de activitate - constructii residentiale in zona de sud-est.
1.Purchasing Manager - contracts admistrator.
salariu este de 40.000 la inceput. se face si training .
program 9-5 si jobul este in Dandneong.

2.sales rep
la inceput se plateste salariu fix- retainer de 400 pe saptamana si face training. apoi se da numai comision.
directorul este de origine albaneza si foarte de treaba.
cine este interesat sa raspunda cat mai repede, ca eu l am rugat sa astepte 2 zile inainte sa puna anunt la ziar ca sa vad ce pot sa fac pentru el.

NOTA: DACA MA CONTACTYEAZA 3 PERSOANE, EU PE TOATE 3 LE TRIMIT LA INTERVIU.

daca mai aud de joburi va anunt cu drag. rog seriozitate maxima.

puteti sa raspundeti aici sau pe pm. in functie de raspunsuri il voi suna maine dimineata pe amicul meu.

BAFTA

Ultima oară modificat de pasosa pe 18 Aug 2009, 09:31, modificat 1 dată în total.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Aug 2009, 09:29 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

apropo, lasati-mi un nr de tel unde va pot contacta sa va dau detaliile unde sa sunati.

si inca ceva- motivul pentru care am scris oferte in Australia, este pentru ca sper, ca un bun cetatean ce sunt, ca si din alte state vor mai sosi oferte daca mai aude cate cineva ceva.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Aug 2009, 13:55 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

hopa sus.....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Aug 2009, 14:42 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu ai din intamplare si clienti care cauta ingineri mecanici? Cu toate ca nu am building construction, HVAC sau mining industry experience (se pare ca doar astea se cam cer), eu sunt ca un gandac: ma adaptez, ma integrez si ma aliniez repede cu cerintele, in orice domeniu :mrgreen:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Aug 2009, 17:07 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Buna ,

N-are angajatorul asta reprezentanta si in Newcastle si bineinteles nevoie de personal :)) , ca tare mi-ar placea ?
Chiar sunt pe domeniu ( purchasing) si in cautare de job .

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Aug 2009, 01:48 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

mersi de raspunsuri.

imi pare rau sa constat ca numai o persoana este interesata.

din pacate cand aud de joburi, daca stiu romani, normal a plasez la ei oferta mai intai si apoi la altii. din acest motiv m am gandit sa creez acest subiect ca poate mai aud si altii de joburi.

eu aud mai tot timpul de cate un job, adica la cateva luni, mai sare cate un client cu intrebare si mai pot si eu sa i intreb. dar cand vad atat de mult interes........

si nu o zic sa dau in cap nimanui, dar cand stiu ca multi isi cauta de lucru si cand e o oferta nu vorrrrrrr

deci pentru jobul de sales, e super usor , mai ales ca se poate negocia la mai mult. la contracts admin e clar.
plus ca in ambele cazuri si joburi, va ajut eu cat este nevoie.
una peste alta nu trebuie sa fii lucrat in sales ca iei jobul asta. trebuie doar sa fii perseverent..au multe persoane care suna la birou si nu au pe cineva care sa urmareasca aceste telefoane si sa vanda casele.

contracts admin e usor...iei quote la fiecare produs care se puna in case. trebuie sa stii ceva despre asta, dar iar....va ajut eu daca nu stiti.

joburi in alte orase nu cunosc, dar sunt convinsa ca vor fi si alti romani marinimosi care sa puna anunturi aici cum aud ceva.

cat despre diploma in alt domeniu....cine a zis ca nu poti sa incerci...

aaaaa, si inca ceva, firma asta de constructii are nevoie de un bun organizator ca sunt cam chiauni saracii de ei. deci cine intra pe unul din cele doua posturi are viitor clar aici. iar directorul are 23 de ani. e cel mai tanar builder din victoria.

v am mai relaxat?
hai bafta.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Aug 2009, 05:05 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

deci este un candidat pentru fiecare pozitie, interviuri maine dupa pranz.

Bafta la fete!!!

mai aud ceva, mai zic.....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Aug 2009, 09:36 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Un pic offtopic: FELICITARI pentru initiativa!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 20 Aug 2009, 12:21 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

maine aflu si va zic un pic de feed back fara sa nominalizez.

e greu si vor fi poate multe intervuri pana la primul job mai acatarii.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 21 Aug 2009, 13:54 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

FELICITARI!..ar fi bine sa fie preluata initiativa, caci personal caut job in Adelaide....daca as putea face "naveta".. :D parca as da o fuga!!
sper sa prinda si in alte locuri..caci tare bine ar prinde multor romani ajunsi aici.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 21 Aug 2009, 14:42 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

oferta de sales este inca valabila, ca respectiva persoana a zis ca nu este de ea. din cate am inteles plateste 400 pe saptamana rimele 2 sapt apoi da comision. de asemenea am inteles ca atunci cand esti pe comision vinzi minim 2 case pe luna, si platesc 2000 pentru casa vanduta. este vorba de risk aici.

despre cealalta pozitie nu am aflat nimic pentru ca nu am avut un minut disponibil sa sun. deja mai am un candidat daca respectiva persoana nu este acceptata.

scarlet, pentru acest motiv am scris in Australia si nu in Melburne, ca sa putem include romanii de peste tot in Australia. Bafta la Adelaide.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 22 Aug 2009, 16:03 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

da Pasosa....numai ca cei veniti pe SIR, nu avem sansa sa "migram "dupa un job, ..oricum apreciez la cote maxime efortul tau,
multam de urare! :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Aug 2009, 05:48 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

frate , ar trbui sa mi fac firma de recrutare in domeniul General.

persoana care a vrut sa vina la interviu cu mina s a razgandit. deh, fiecare cu prioritatile lor.
sales este inca valabil, iar contracts admin mai au azi -maine un alt interviu.

am aflat de un part time job de la unul din clientii mei...

deci ca sa inteleaga lumea cand zic clienti... eu lucrez in imobiliare commercial si industrial, nu rezidential. multi oameni cu care ma conversez zilnic sunt patroni de firme. uneori aflu ceva, alteori nu aflu nimic.

nu garantez un job nimanui si nu imi pun eu cuvantul garantie pentru nimeni. unii angajatori sunt seriosi unii nu...nu vreau sa mi iau critici sau sa mi aud vorbe. stiti vorba aia...facerea de mama....

tot ce fac, este doar sa va pun in legatura cu respectivul individ, in legatura cu job vacancy de care aud. Daca iese, cinste voua, daca nu iese, cautam.

CONTABILA PART TIME - 2 zile pe saptamana la o firma de inchiriat jumping castle. patronul a zis ca discuta direct cu aplicantul. da mi pm si dau detalii.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Aug 2009, 05:49 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

frate , ar trbui sa mi fac firma de recrutare in domeniul General.

persoana care a vrut sa vina la interviu cu mina s a razgandit. deh, fiecare cu prioritatile lor.
sales este inca valabil, iar contracts admin mai au azi -maine un alt interviu.

am aflat de un part time job de la unul din clientii mei...

deci ca sa inteleaga lumea cand zic clienti... eu lucrez in imobiliare commercial si industrial, nu rezidential. multi oameni cu care ma conversez zilnic sunt patroni de firme. uneori aflu ceva, alteori nu aflu nimic.

nu garantez un job nimanui si nu imi pun eu cuvantul garantie pentru nimeni. unii angajatori sunt seriosi unii nu...nu vreau sa mi iau critici sau sa mi aud vorbe. stiti vorba aia...facerea de mama....

tot ce fac, este doar sa va pun in legatura cu respectivul individ, in legatura cu job vacancy de care aud. Daca iese, cinste voua, daca nu iese, cautam.

CONTABILA PART TIME - 2 zile pe saptamana la o firma de inchiriat jumping castle. patronul a zis ca discuta direct cu aplicantul. da mi pm si dau detalii. zona Dandenong

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: 28 Aug 2009, 05:56 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

si eu care credeam ce super popular o sa fie acest subiect.... :cry:

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 339 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2