Board index
Acum este 10 Dec 2019, 03:49

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 3 4 5 6 7
Autor Mesaj
MesajScris: 17 Aug 2012, 19:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
iara trebuie sa stau inca un an si ceva pana sa pot aplica .sau sa imi gasesc o romanca doctor sau asistenta de meserie sa en luam si sa plecam acolo ce spuneti
Pai pana acum ceva timp cautai o romanca pe spatele careia vroiai sa pleci si acum hop ca ai sotie si etc...
Pana la urma cum e treaba sau nici tu nu mai ai habar?

4. 03.10.2012 - 189 Application Lodged
5. 08.10.2012 - Acknowledge Letter
6. 29.10.2012 - CO
7. 01.11.2012 - Meds Referred
8. 07.02.2013 - Visa Granted

Sus

MesajScris: 18 Aug 2012, 00:34 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
o varianta ar mai fi pentru mine sa plec cu sotia .pe ia sa o inscriu la facultate acolo in australia si pot venii si eu cu ea a mcitit ca daca e la master sau doctorat ea are drept sa lucreze part time in timpu scolii si full in vacante iar eu full time .dar nu am cum sa o inscriu la master sau doctorat pentru ca nu are facultate absolvita .asa ca citeam undeva ca avem amandoi drept part time .ce spuneti? dativa cu parerea la prostia spusa de mine daca este :P

asa ai mai multe sanse de reusita, cu toate ca o sa va fie destul de greu din punct de vedere financiar.
scoala este destul de scumpa, iar absolvirea unei scoli aici, nu garanteaza obtinerea rezidentei.

bafta.

Ultima oară modificat 21 Aug 2012, 15:08 de către navigatoru, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 21 Aug 2012, 12:20 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Ia mecanicii de utilaje grele:
http://www.onekeyresources.com.au/candi ... vacancies/

Sus

MesajScris: 25 Aug 2012, 02:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Imagine

Sus

MesajScris: 25 Aug 2012, 02:09 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

.

Ultima oară modificat 31 Mar 2019, 13:12 de către bogdan7, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 19 Mar 2019, 00:22 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
salut adam,

aici nimeni nu o sa-ti dea raspunsurile pe care le vrei din mai multe motive.
multi chiar nu au habar de minerit, altii nu vor sa vii asa, vor sa aplici pe punctaj si tot tacamul (ei asa au facut si li se pare ca esti un fel de hot sa vii altfel, ei sunt un fel de "monseur scriem monseur cetim"), altii se dau destepti in timp ce au vazut australia decat in poze... :lol:

in zeelanda se poate fara probleme cum vrei tu. nu stiu de australia, nu vreau sa vb aiurea, logic ar fi sa se poata si acolo.
in subsidiar asa zice si navigatoru

ia legatura cu un agent MARA, spune-i cum vrei sa faci si vezi ce zice si el. in mod normal daca ai bani si vii turist, gasesti job offer, ar trebui sa mearga. atentie la sanatate si cazier. sa fii in regula cu astea, altfel iti spargi banii prin coclauri degeaba.
daca stii meserie orice patron te-ar vrea, deoarece o sa-i produci bani.

a....si mai e ceva..
te-au bunghit baietii ca nu ai asa multa scoala/carte (ai ceva greseli de ortografie in mesajele tale), si isi permit sa te ia de sus. dar sa stii ca multi de aici care se lauda ca au facultati, au de fapt facultati de-alea de 2.50 lei kilu', particulare de kko, unde oricine are acces si oricine le poate absolvi cu licenta. de-alde spiru haret, cantemir, balcescu sau alti domni demult trecuti in nefiinta...
deci sa stii ca nu esti cu nimic mai prejos ca ei, conteaza caracterul si integritatea.
si lasa-i in pace sa se umfle unii pe altii si sa faca si ei greseli de ortografie (ca fac, stai relax). atat ca noi nu stam sa-i urmarim, avem si altceva mai bun de facut, chiar daca observam ne vedem de treaba si luam omul asa cum este, nu incercam sa-i gasim nod in papura neaparat.

stii cum e...prostul cand i se pare ca vede unul mai prost ca el, e foarte fericit. cam asa sunt unii de pe-aici.

dar tu te vei dovedi mai destept, vei lua fix ce-ti trebuie de-aici si-ti vei urma drumul tau

howgh!
Intre timp am rezolvat pe New Zealand .merge treaba inca asa cum am auzit ca se mai poate face.

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 3 4 5 6 7

Ora este UTC+02:00 UTC+2