Board index
Acum este 18 Sep 2019, 20:44

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: visa eb3
MesajScris: 28 Sep 2009, 08:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Stie cineva mai multe despre acest tip de viza eb3 skilled workers,m-am informat destul de mult dar as vrea sa intreb daca a plecat cineva in State cu acest tip de visa si cum e ,cam cat dureaza ,e greu de obtinut ?
Ma gandesc si eu ca tot omul , prea mult am de asteptat pt. Australia si nu ca nu as astepta inca 3 ani dar se fac schimbari tot mai des si mi-e cam frica sa nu ''pierd trenul'' si sa raman in tara pe veci. :(
Multumesc mult.

Sus

Subiectul mesajului: Re: visa eb3
MesajScris: 25 Iul 2010, 02:09 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Stie cineva mai multe despre acest tip de viza eb3 skilled workers,m-am informat destul de mult dar as vrea sa intreb daca a plecat cineva in State cu acest tip de visa si cum e ,cam cat dureaza ,e greu de obtinut ?
Ma gandesc si eu ca tot omul , prea mult am de asteptat pt. Australia si nu ca nu as astepta inca 3 ani dar se fac schimbari tot mai des si mi-e cam frica sa nu ''pierd trenul'' si sa raman in tara pe veci. :(
Multumesc mult.
Nu stiu care este situatia ta de emigrare acum, dar EB3 este de fapt ...rezidenta permanenta in US. Din cauza numarului mare de aplicatii la categoria EB3,este un backlog de cativa ani. Priority date-ul este cel de la aplicarea PERM-ului(aprobarea de la DOL). Ai aici ultima Visa Bulletin:
http://www.travel.state.gov/visa/bullet ... _5092.html

Sus

MesajScris: 28 Iul 2010, 09:28 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Am si uitat de topic-ul asta :oops: oricum multumesc frumos pt. ca mi-ai raspuns si da, stiu ca este rezidenta permanenta ,din cauza asta am si intrebat pt. ca ,chiar nu stiam daca a mai plecat cineva cu astfel de visa.Multumesc inca o data dar raman la ''prima mea dragoste'' ,Australia :wink:
bafta

Sus

MesajScris: 29 Iul 2010, 21:13 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Am si uitat de topic-ul asta :oops: oricum multumesc frumos pt. ca mi-ai raspuns si da, stiu ca este rezidenta permanenta ,din cauza asta am si intrebat pt. ca ,chiar nu stiam daca a mai plecat cineva cu astfel de visa.Multumesc inca o data dar raman la ''prima mea dragoste'' ,Australia :wink:
bafta

sincer barbie, eu te vad mai bine in state decat in australia, cred ca meriti mai mult decat australia, parerea mea

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2