Board index
Acum este 20 Iun 2019, 14:03

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: sofer c+e cauta de munca
MesajScris: 19 Iul 2010, 20:10 
Neconectat

sint insurat de doi ani cu o italianca in italia. avem o fetita de doi ani. De citva timp m-am decis sa plec de tot in norvegia sau intr-un alt stat din scandinavia. Sint sofer de camion si am carnetul C+E italian. am experienta pe cifarom. cine poate sa-mi spuna daca am vreo sansa sa incep de la zero in Norvegia? Aici in Italia din cauza inprumuturilor pe care le-am facut(casa+ masina) nu mai am un viitor. cu munca este greu, nu se gaseste. Ajutatima!!!!! :cry: Am 36 de ani si stiu destul de bine engleza, rusa, italiana.

Sus

Subiectul mesajului: Re: sofer c+e cauta de munca
MesajScris: 11 Oct 2010, 13:59 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Hmm...destul de greu sa o luati de la zero in alta tara . Norvegia e tara nordica ,aveti ceva cunostinte acolo sa va intinda o mana de ajutor? Daca aveti calificari bune tu si sotia ,si mai stiti bine engleza incarcati Australia,SUA ,Uk. Dar cel mai bine inainte de toate documentativa incotr-o ve-ti merge. Adica: ce limba se vb,daca tara respectiva e afectata de criza,etc stiti voi ce sa faceti............. Va doresc mult succes

Sus

Subiectul mesajului: Re: sofer c+e cauta de munca
MesajScris: 11 Oct 2010, 14:33 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Am omis ceva,sotul meu acum face scoala de soferi profi ,si urmeaza din Ian sa plece pe tir. Intrebare e ai incercat sa iti cauti pe tir ,cel putin o perioada pana va puneti pe picioare ,e imposibil sa nu te angajeze cineva mai ales cu experienta ta. Si-a gasit sotul meu in timisoara la o firma austriaca ce angajeaza soferi fara experienta ,asa ca tu ai toate sansele. Mai ganditiva si luati apoi o hotarare. :) Mult succes

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2