Board index
Acum este 20 Iun 2019, 14:05

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Emigrare in tarile de VEST
MesajScris: 05 Ian 2011, 17:25 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna Seara!

Am 24 de ani si sunt Jandarm, dar nu mai suport cu un salariu mic din care pot deabea sa imi platesc cazarea, mancarea si impozitele. De asta as dori sa lucrez in Spania, Portugalia, Franta, Italia sau chiar si Grecia. Ce as putea eu face este sa fiu barman, sofer de autobuze, sofer, paznic, sau joburi de genul acesta. Mentionez ca stiu foarte bine limba engleza.

Rugamintea mea este, daca imi puteti oferi niste site-uri cu oferte de munca pe aceste joburi, sau orice altceva.

Va rog eu mult de tot.

Numai Bine!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Emigrare in tarile de VEST
MesajScris: 05 Ian 2011, 18:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Buna Seara!

Am 24 de ani si sunt Jandarm, dar nu mai suport cu un salariu mic din care pot deabea sa imi platesc cazarea, mancarea si impozitele. De asta as dori sa lucrez in Spania, Portugalia, Franta, Italia sau chiar si Grecia. Ce as putea eu face este sa fiu barman, sofer de autobuze, sofer, paznic, sau joburi de genul acesta. Mentionez ca stiu foarte bine limba engleza.

Rugamintea mea este, daca imi puteti oferi niste site-uri cu oferte de munca pe aceste joburi, sau orice altceva.

Va rog eu mult de tot.

Numai Bine!
Incearca asta: http://europa.eu/index_ro.htm

Fa ti un cont, CV si vezi ce joburi poti gasi :wink:

Bafta

Sus

Subiectul mesajului: cer un sfat...
MesajScris: 04 Oct 2012, 06:19 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Va salut pe toti! Am 33 ani si doresc sa plec din tara pe o perioada nedeterminata, daca se poate chiar definitiv. Am mai lucrat in Spania si Italia, dar in urma cu 5 ani, de atunci nu am mai plecat. Sunt interesat sa plec din tara fara o destinatie precisa, din simplul motiv: mediul de viata scazut(financiar, civilizatie, exces de abuzuri din partea autoritatilor, etc). Nu vreau sa intelegeti ca imi doresc "jdemii de euro" salariu, ci un venit din care sa imi platesc lejer traiul de zi cu zi, executand 8-10 ore munca/zi. Nu sunt insurat si nu am copii, pentru ca nu imi permit. Va cer ajutorul de a ma sfatui cam ce destinatie sa aleg, conditia mea fiind sa gasesc cat mai repede un job legal, mai precis cam in ce tara(oras), sunt multe locuri de munca vacante in domeniul constructiilor, eu fiind electrician (si electronist), dar nu "fug" de amenajari interioare (rigips, parchet, sisteme de climatizare). Va multumesc pentru timpul acordat!
P.S. Imi cer scuze daca nu am postat corespunzator, rog pe aceasta cale un moderator sa ma corecteze. Nu am gasit aici vreun loc, gen: Nou veniti, sau Informatii generale pentru plecari, etc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: cer un sfat...
MesajScris: 04 Oct 2012, 06:41 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Poate era mai potrivit la subiectul viewtopic.php?f=4&t=3698

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2