Board index
Acum este 18 Aug 2019, 19:53

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: IELTS 22 sept Bucuresti
MesajScris: 23 Sep 2012, 17:34 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Si am inteles ca au fost doar in sala Eminescu acum in 22 09. 200 de persoane maxim cred. Cand am dat eu prima data (30 06) erau in toate salile si erau peste 300 (majoritatea elevi).

Sus

MesajScris: 23 Sep 2012, 22:38 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Si am inteles ca au fost doar in sala Eminescu acum in 22 09. 200 de persoane maxim cred. Cand am dat eu prima data (30 06) erau in toate salile si erau peste 300 (majoritatea elevi).
:lol: cam asa sunt de fiecare data...

Danielstea: descriere completa...utila pt multi, sunt convins. Ceva examinatori straini? Bafta multa!

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 14:32 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Salut,

hai ceva rezultate ? voi ce note ati reusit sa luati?
Sparg eu gheata:

Results
Listening: 7.0
Reading: 7.0
Writing: 7.0
Speaking: 5.5

da, ...din pacate era de asteptat - poate era de 6 dar poate au dat special 5.5 astfel ca daca fac contestatie sa obtin maxim 1 pct. adica sa nu ma piarda de client pentru o alta data.
Cam miroase a escrocherie - dar ce putem face?!

Chiar ma asteptam sa imi dea cel putin 6.5 la cum a decurs discutia si ranjetul fals al doamnei examinatoare.
...deci, de ce vreau sa plec din Ro? ..daca l-as fi dat in alta tara proababil ca scapam de mult de acest cosmar.

06.08.2012 EA - 233512
22.09.2012 IELTS: 7/7/7 ....si ghici cat: 5.5 la speaking cand credeam ca am vorbit de 7 !!!

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 15:31 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Salut,

hai ceva rezultate ? voi ce note ati reusit sa luati?
Sparg eu gheata:

Results
Listening: 7.0
Reading: 7.0
Writing: 7.0
Speaking: 5.5

da, ...din pacate era de asteptat - poate era de 6 dar poate au dat special 5.5 astfel ca daca fac contestatie sa obtin maxim 1 pct. adica sa nu ma piarda de client pentru o alta data.

Chiar ma asteptam sa imi dea cel putin 6.5 la cum a decurs discutia si ranjetul fals al doamnei examinatoare.
...deci, de ce vreau sa plec din Ro? ..daca l-as fi dat in alta tara proababil ca scapam de mult de acest cosmar.
L 8 R 6,5 W 6 S 5,5

Nasol la S unde aveam nevoie de 6 . Ideea cu ranjetul as crede ca nu afecteaza desi tiin cont de experienta ta si a altora in examene IELTS . Cineva spunea de curand ca e util si incurajator sa faci contestatie . O alta colega de forum a facut la W si dupa 8 sapt rezultatul a ramas . Eu am dat fuga in oras si m-am inscris la 13 oct Iasi .
Sa revin la ex , la R chiar ma asteptam la minim 7,5 pt ca unele raspunsuri erau f evidente insa.... nu stiu ce sa cred .
La S m-am oprit din speech pe la 1:30 cam asa si nu am zis nimic 10 sec si probabil asta a contat .
Pana la urma cine si unde corecteaza acestea ??? Ca daca o eventuala contestatie se trimite la Cambridge atunci corectia initiala unde s-a facut si cine a facut-o ?
Nu vreau sa fiu subiectiv si sunt constient ca mai am de sapat :lol:
Si stiu si unde am gresit la toate cele 4 probe asadar sper la mai mult next time .

Bafta la toti

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 15:40 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:

este escrocherie dar nu ai ce face decat sa incerci sa-l dai in alta parte. Exista o probabilitate mai mare sa fii notat corect si nu in baza unui plan bugetar al BC Romania. Bafta multa pe viitor!

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 15:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Pana la urma cine si unde corecteaza acestea ??? Ca daca o eventuala contestatie se trimite la Cambridge atunci corectia initiala unde s-a facut si cine a facut-o ?
toate probele se corecteaza in Bucuresti de catre profesori de liceu (vezi discutiile de la examenul din martie).

Bafta multa!

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 17:06 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Ranjetul ei fals face parte din job-ul ei. Ea este obligata sa incerce sa te faca confident in asa fel incat sa poti vorbesti cat mai relaxat. E drept ca sunt multi care nu stiu sa mimeze, dar asta nu inseamna ca zambetul e sincer sau il mimeaza pentru a face misto de tine, ci e parte din assessment.
Imi pare rau ca nu ai luat cat ai vrut. Personal si mie speaking-ul mi s-a parut cel mai greu.

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 20:16 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

La noi e jale mare. Sotul meu a luat: 5/6/4.5/4.5 o poezie. Ii trebuie 7 pe linie :D
Asa ca ... dragi fete si baieti, puneti mana pe lopeti si la munca (io mai intai trebuie sa-l fac sa-i treaca nervii).

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 22:28 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Nu stiu de ce si eu aveam impresia ca o sa iau la S 7...si am luat tot 5,5...Cred ca ceva se intampla...Or fi avut norma de 5,5 pe 22 septembrie? :cry:

11.04.2012 - Vetassess POSITIVE assessment

Sus

MesajScris: 06 Oct 2012, 09:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Nu stiu de ce si eu aveam impresia ca o sa iau la S 7...si am luat tot 5,5...Cred ca ceva se intampla...Or fi avut norma de 5,5 pe 22 septembrie? :cry:
Ma bagi la banuieli :?
Chestia e ca as fi putut face contestatie dar baietii zic ca iti raspund in 8 saptamani ( 2 luni ) si pana atunci mai trec 3 Ielts-uri si primesc rezultatele la 2 din ele ...asa ca ... inapoi la carticica :P
Good luck everyone

Sus

MesajScris: 06 Oct 2012, 19:15 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Sa stii ca pe tine chiar te sfatuiesc sa faci contestatie...Eu am facut data trecuta, numai asa, de a naibii si am luat la speaking inca 1 punct jumate. Biiine, eu faceam asa din orgoliu ca, se pare, am o problema cu writingul...De 4 ori am dat Ielts-ul...de 4 ori am luat 6!!!! Este incredibil! Am schimbat stilul, am pus conectori, am lasat mii de spatzii...NU STIU FRATE! Eu iau 6...Fie ca ma concentrez la maximum, fie ca scriu mai lejer TOT 6!
Revenind la contestatie sa stii ca la mine, raspunsul a venit cam intr-o luna si iti spuneam sa incerci (MAI ALES DACA STII CE AI VB) pt ca am vb cu niste baieti care chiar au luat si cate 2 puncte in plus la contestatie! E pacat! Cine stie cand te mai intalnesti cu ATATA 7 PE LINIEEE :P
PS. Poate imi dai si mie un PM sa mi spui strategia de la writing...sau cu alte cuvinte CE FACI OMULE ACOLO??

11.04.2012 - Vetassess POSITIVE assessment

Sus

MesajScris: 06 Oct 2012, 20:55 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

L: 8
R: 9
W: 6.5
S: 7

La mine rezultatele au fost mai bune decat ma asteptam dupa ce am dat testul. Probabil din cauza ca m-a convins un prieten ca e super greu...
Target-ul a fost de min.6, ca sa imi pot depune documentatia la Engineers Australia. Asa ca sunt multumit. S-ar putea sa mai dau si pentru min.7 mai incolo. Sa vad cum stau cu nevoia de puncte...
Nu imi vine sa depun contestatie pentru writing, ca a fost slaba lucrarea mea.

Acum... la treaba cu Engineers-ul :)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2

Ora este UTC+02:00 UTC+2