Board index
Acum este 11 Dec 2019, 16:14

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 20 Aug 2012, 19:10 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Tin sa mentionez ca nu am un nivel ridicat de cunostinte in limba engleza si vreau sa ma pregatesc pentru examenul IELTS. Ce ma sfatuiti?? Sa fac meditatie cu un profesor privat sau sa ma inscriu la cursul de 3 luni de la British Concil?? Trebuie sa obtin minim 7 la fiecare proba si vreau sa stiu cum este mai bn sa fac. Voi cum v-ati pregatit pentru IELTS?

Multumesc!

Sus

MesajScris: 23 Aug 2012, 11:16 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Eu mi-am downloadat materiale si m-am apucat de munca serios. Cand te inscrii la test, primesti automat acces la sursa lor de pregatire on-line, timp de 30 de zile.
Eu as lua cateva ore de engleza cu un profesor inainte de a avea acces la aceasta pregatire.

Sus

MesajScris: 23 Aug 2012, 12:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Eu mi-am downloadat materiale si m-am apucat de munca serios. Cand te inscrii la test, primesti automat acces la sursa lor de pregatire on-line, timp de 30 de zile.
Eu as lua cateva ore de engleza cu un profesor inainte de a avea acces la aceasta pregatire.
Gratuit sunt 30 de ore nu 30 de zile.

Citez din email-ul de confirmare a inscrierii "As a British Council IELTS candidate, we are delighted to offer you Road to IELTS Online which consists of access to 3 units (30 hours) of this course for FREE."

Sus

MesajScris: 23 Aug 2012, 13:21 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Ai dreptate....

Sus

MesajScris: 24 Aug 2012, 18:54 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Tin sa mentionez ca nu am un nivel ridicat de cunostinte in limba engleza si vreau sa ma pregatesc pentru examenul IELTS. Ce ma sfatuiti?? Sa fac meditatie cu un profesor privat sau sa ma inscriu la cursul de 3 luni de la British Concil?? Trebuie sa obtin minim 7 la fiecare proba si vreau sa stiu cum este mai bn sa fac. Voi cum v-ati pregatit pentru IELTS?

Multumesc!
Eu le-am incercat pe amandoua si am scris intr-un post despre asta: http://www.emigrare.info/forums/viewtop ... 5&start=30
Ce pot sa spun e ca un curs la BC te poate ajuta foarte mult sa-ti imbogatesti vocabularul, dar la meditatie reusesti sa vorbesti mai mult. Eu la BC am optat pentru un curs de engleza generala si nu pentru cel dedicat IELTS-ului. Motivul a fost ca la reading si la listening ma descurcam destul de bine si mi-a fost teama sa nu pierd prea mult timp cu pregatirea pentru 2 probe la care nu aveam nevoie.
Cred ca daca ar fi sa aleg acum as alege cursul de la BC si eventual cu ceva timp inainte de examen as merge si la meditatie. Depinde foarte mult si de cat timp esti dispus/a sa investesti.

Bafta!

10-11.05.2012 - Aplicat-Primit SS WA
15.05.2012 - DIAC GSM 176
20.06.2012 - CO
27.06.2012 - meds finalised
28.06.2012 - visa grant

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2